Τίποτα δεν γίνεται αν μένεις θεατής, όλα ανατρέπονται αν αγωνιστείς
Το σύνθημα της φετινής μας εκστρατείας για εγγραφή μελών στην ΕΔΟΝ, τονίζει την αναγκαιότητα του οργανωμένου και συλλογικού αγώνα. Αντιπαλεύει τη λογική της παραίτησης και του συμβιβασμού. Μόνο με τον οργανωμένο και μαζικό αγώνα μπορούμε να επιφέρουμε προοδευτικές αλλαγές.
Οργανώσου κι εσύ στην ΕΔΟΝ
Με την οργανωμένη πάλη μέσα από τις γραμμές της ΕΔΟΝ - στο σχολείο, στο πανεπιστήμιο, στη δουλειά και στην ανεργία - οι αγώνες σου μπορούν να έχουν αποτέλεσμα. Μπορούν να δημιουργήσουν την προοπτική για ένα ευτυχισμένο μέλλον στο οποίο θα κυριαρχεί η ειρήνη, η ισότητα, η αλληλεγγύη και η κοινωνική δικαιοσύνη. Για μια κοινωνία χωρίς πολέμους και εκμετάλλευση. Για την κοινωνία του σοσιαλισμού.
Στοιχεία Επικοινωνίας
Τηλέφωνο: 22766459
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.