Η Κομμουνιστική Νεολαία Πορτογαλίας (JCP) διοργανώνει διεθνή κατασκήνωση στα πλαίσια του ετήσιου φεστιβάλ AVANTE!, κάτω από το σύνθημα, «για ένα κόσμο της ειρήνης».
Η κατασκήνωση θα πραγματοποιηθεί σε περιοχή κοντά στη Λισαβόνα (municipality of Seixal) όπου θα πραγματοποιηθεί και το φεστιβάλ AVANTE!. Η κατασκήνωση θα πραγματοποιηθεί από τις 27 Αυγούστου μέχρι τις 4 Σεπτεμβρίου 2016, περιλαμβάνοντας και τις ημέρες του φεστιβάλ, 2,3 και 4 Σεπτεμβρίου.
Η ΕΔΟΝ έχει τη δυνατότητα να εκπροσωπηθεί με πενταμελή αντιπροσωπία. Καλούμε όποιον ενδιαφέρεται, να δηλώσει ενδιαφέρον συμμετοχής μέχρι τις 3 Ιουνίου 2016.
Για περισσότερες πληροφορίες ή δηλώσεις συμμετοχής στο 22766459 ή στο 99890117.