Στις 11 Μαΐου το Επαρχιακό Συμβούλιο της ΕΔΟΝ Λάρνακας πραγματοποίησε Ακτίβ ολοκλήρωσης της εκστρατείας του Οικονομικού Διαβήματος 2017-2018. Στο Ακτίβ συμμετείχαν μέλη της Επαρχιακής μας Οργάνωσης, εκπρόσωποι των Τοπικών Οργανώσεων της ΕΔΟΝ Λάρνακας.
Πραγματοποιήθηκε πολιτική ενημέρωση από την Ε.Γ. του ΑΚΕΛ Λάρνακας Χρυστάλλα Αντωνίου, σχετικά με όλα τα ζητήματα που αφορούν την ευρύτερη κοινωνία και ειδικότερα τη Λάρνακα. Επαναβεβαιώθηκε η αναγκαιότητα για την πιο οργανωμένη και συστηματική παρέμβαση μας στους φορείς που ασχολούνται με τη νεολαία, αλλά και την Τοπική Αυτοδιοίκηση.
Τιμητική ήταν η παρουσία του συντρόφου Hovnan Chakirian, βετεράνος αγωνιστής του Β’ Παγκοσμίου πολέμου, ο οποίος μοιράστηκε μαζί μας μνήμες της εποχής και της προσφοράς των Κυπρίων στον αγώνα κατά του φασισμού.
Το Ακτίβ αποτελεί εφαλτήριο για νέους αγώνες. Δηλώνουμε ότι θα δουλέψουμε σκληρά για να δυναμώσουμε τις Τοπικές μας Οργανώσεις που αποτελούν τη ραχοκοκαλιά της Οργάνωσης μας και ενισχυμένοι να πραγματοποιήσουμε την 20η Συνδιάσκεψη της Επαρχιακής μας Οργάνωσης.
Το Ακτίβ ολοκληρώθηκε με τη βράβευση των Τοπικών Οργανώσεων που κάλυψαν τον ετήσιο στόχο τους στην εκστρατεία του Οικονομικού Διαβήματος 2017-2018.
Ε.Σ ΕΔΟΝ Λάρνακας
15 Μαΐου 2018