Αναχώρησε για το Carrickmacross της Ιρλανδίας όπου θα πραγματοποιηθεί τριήμερη εκδήλωση του Ιρλανδικού κόμματος του Sinn Fein μεταξύ 20-22 Απριλίου, ο Τοπικός Γραμματέας της ΕΔΟΝ Ηνωμένου Βασιλείου και μέλος του Φοιτητικού Συμβουλίου της Οργάνωσης Μάριος Λαγού. Η ΕΔΟΝ συμμετέχει στην εκδήλωση μετά από πρόσκληση του Sinn Fein, η οποία πραγματοποιείται υπό την αιγίδα του Ευρωβουλευτή Matt Carthy της Ευρωομάδας της GUE/NGL.
Κάτω από τον τίτλο «Reigniting Radical Youth Politics» θα πραγματοποιηθούν διάφορες συζητήσεις αλλά και εργαστήρια, ενώ παράλληλα θα υπάρξει ανταλλαγή εμπειριών μεταξύ νέων από διάφορες χώρες της Ευρώπης και θα συζητηθούν τρόποι ενεργοποίησης της νεολαίας στους πολιτικούς και κοινωνικούς αγώνες.
Γραφείο Διεθνών Σχέσεων
Κ.Σ. ΕΔΟΝ
20/04/2018
![](/images/articles/2018anakoinwseis/Sinn-Fin-logo.jpg)