Η ΕΔΟΝ συγχαίρει όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες που συμμετείχαν στους Κοινοπολιτειακούς Αγώνες που ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 15 Απριλίου. Η συμμετοχή, αλλά και οι πολλές διακρίσεις των Κύπριων αθλητών απέδειξαν πως στην Κύπρο υπάρχει ταλέντο, το οποίο αν αναπτυχθεί θα ενισχύσει τον αθλητισμό στον τόπο μας.
Ως ΕΔΟΝ καλούμε την πολιτεία να δημιουργήσει τις συνθήκες ώστε οι αθλητές και οι αθλήτριες να έχουν τα απαραίτητα εφόδια για να μπορούν να εκπροσωπούν την Κύπρο μας, αλλά και για να γίνει ο αθλητισμός πόλος έλξης για τον καθένα μας. Καλούμε την κυβέρνηση να ενισχύσει άμεσα τον αθλητισμό στον τόπο μας σε όλα τα επίπεδα και να τερματίσει τις περικοπές.
Γραφείο Tύπου
Κ.Σ. ΕΔΟΝ
17/04/2018